مرکز آموزش زبان‌های خارجی نیروانا

مرکز آموزش زبان‌های خارجی نیروانا

لوگو نیروانا

روش های تدریس زبان

روش های تدریس زبان به کودکان:
اساسا یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان بسیار ضروری است. دانش انگلیسی به آنها کمک خواهد کرد تا فرصت های زیادی در آینده برای آنها ایجاد شود و از موقعیت های شغلی بهتری بهره مند شوند.
با این حال ، آموزش انگلیسی برای کودکان کار ساده ای نیست.
اما اگر از قبل بدانیم چگونه این کار را انجام دهیم نیز کار سختی نیست.آموزش به کودکان است – یک تجربه منحصر به فرد که چالش برانگیز و سرگرم کننده است.
در مقایسه با بزرگسالان ، کودکان دارای انرژی بیشتری هستند ، دامنه توجه کمتری دارند.
دنیای کودکان در حال بازی و تقلید است. مقاله به راههای آموزش زبان به کودکان می پردازد:
چرا ما به کودکان زبان جدیدی یاد می دهیم؟
زبان به عنوان وسیله ارتباطی نقش بسیار مهمی در روابط اجتماعی بین انسان ها دارد. زبان انگلیسی اولین زبان خارجی است که در مراحل اولیه تحصیل به کودکان آموزش می دهیم. هدف اصلی آموزش انگلیسی در سالهای اولیه تحصیل انگیزه دادن به زبان آموزان جوان برای آمادگی و داشتن مهارت است.بعضی از کودکان از والدینی که چند ملیتی هستند ، متولد می شوند آنها باید دو یا سه زبان مختلف را یاد بگیرند. برخی دیگر زبان دوم یا سوم را یاد می گیرند، برای مهاجرت به کشور جدید امروزه یادگیری زبان برای کودکانی که می خواهند مهاجرت کنند ضروری است.

متدهای تدریس کودکان

ویژگی های کودکان در یادگیری زبان:
کودکان یادگیری عبارات ساده را شروع می کنند. به طور کلی ، کودکان قوانین انتزاعی را یاد می گیرند از زبانی که به آن گوش می دهند و حتی عباراتی را می آموزند که قبلاً هرگز نشنیده اند. این بسیار مهم است که معلمان نه تنها کودکان را به یادگیری زبان وادار می کنند ، بلکه آنها را نیز به یادگیری آن ترغیب می کنند.
کودکان 8-10 ساله به اندازه کافی بالغ هستند؛ آنها دیدگاه خاصی دارند. آنها قادرند تفاوت بین حقایق و داستان رابفهمند آنها کنجکاو هستند که سوال کنند.
و آنها می توانند با هم همکاری کنند و از دیگران یاد بگیرند.
در زمینه آموزش ، اکثر مردم تصور می کنند که کودکان زبان خارجی را به مانند زبان مادری خود را یاد می گیرند. اساساً ، کودکان در تحصیل بالقوه هستند و یادگیری یک زبان خارجی ، و حتی آنها آن را سریعتر از کسانی که در حال یادگیری زبان خارجی هستند می آموزند.
آموزش به کودکان بسیار ظریف است و وظیفه ای حساس، به دلایل زیر:
• آنها بسیار باانگیزه و پرانرژی هستند
• آنها اسفنج های جدیدی برای جذب هستند
• آنها آماده تقلید و مشارکت هستند آنها کار گروهی را دوست دارند
• آنها استقلال را دوست دارند
• آنها به راحتی از محیط خود یاد می گیرند
متد های آموزش زبان به کودکان:
به من بگو ، فراموش می کنم. به من نشان بده ، من به یاد می آورم. من را درگیر کنید ، می فهمم. (ضرب المثل چینی باستان). کودکان دارای دامنه توجه کوتاه تر و انرژی جسمی زیادی هستند. آنها بسیار با محیط اطراف خود مرتبط هستند و بیشتر به پدیده های جسمی و ملموس علاقه مند هستند. درس دادن انگلیسی به کودکان با آموزش انگلیسی به بزرگسالان متفاوت است.
آنها به راحتی خسته می شوند و پس از مدت کوتاهی علاقه خود را از دست می دهند. برای اینکه آنها را مشغول نگه دارید لازم است که فعالیتها با تعداد زیادی تصویر بصری ، اسباب بازی ، عروسک ، یا اشیاء همراه
باشد.
استفاده از حرکات و زبان بدن بسیار موثر است برای یادگیرندگان جوان و برای درک بهتر زبان. علاوه بر این ، توصیه می شود که معلمان کودکان را فعال و باانگیزه نگه دارند با استفاده از آهنگ ، داستان ، بازی یا فعالیت ساخته شده توسط معلم.
کودکان گوش می دهند و از نظر جسمی به یک سری دستورالعمل ها یا دستورات مربوط به آنها پاسخ می دهند. هرچه فعالیتها بیشتر سرگرم کننده باشد ، آنها بهتر مطالب زبانی ارائه شده را به خاطر می آورند. یک راه برای سرگرمی آنها مشارکت دانش آموزان در خلق تصاویر بصری یا واقعی است.
معلمان زبان می توانند از هنرها و صنایع دستی مرتبط با زبان استفاده کنند فعالیت های هنگام ساخت یا ترسیم تصاویر.
ما می توانیم دانش آموزان را به نقاشی های مختلف وادار کنیم شخصیت ها یا حتی عروسک ها را خلق می کنند. برای دانشجویان جوان که حتی نمی توانند نقاشی خوبی بکشند ، آنها را وادار کنید از آنچه شما میکشید کپی کنند. شما می توانید از عروسک ها برای دراماتیک کردن گفتگوها یا بررسی درک آنها استفاده کنید از داستان بخواهید و آنها را با استفاده از عروسک هایشان تمرین کنید. اگر شما یک هنرمند نیستید بهتر است با یک معلم هنر مشورت کنید ویا یک دوست برای کمک به شما در ترسیم و رنگ آمیزی فلش کارت ها کمک کند. از فراگیران بخواهید که اسباب بازی های خود را به کلاس بیاورند، از ارائه تکنیک “نشان دادن و گفتن” استفاده کنید که به دانش آموزان فرصتی می دهد تا اشیا خود را به انگلیسی معرفی کنند. از آنجایی که زبان آموزان جوان دامنه توجه کوتاهی دارند ، توصیه می شود به سرعت از یک فعالیت به فعالیت دیگر بروید. بیش از 10 دقیقه در هر فعالیت نمانید زیرا کودکان به راحتی خسته می شوند.
شما می توانید با داشتن برنامه درست به کودکان از طریق فعالیت ها، آهنگ ها و داستان های ساخته شده زبان بیاموزید.

متدهای تدریس بزرگسالان

روش های تدریس زبان به بزرگسالان

یادگیری زبان انگلیسی در بزرگسالان و کودکان متفاوت است پس روش های تدریس زبان به آنان نیز با هم تفاوت دارد. کودکان توانایی شان در یادگیری زبان جدید بیشتر است، و لغات راحتتر در ذهن آنها می ماند.
ولی آموزش به بزرگسالان متفاوت است زیرا با افزایش سن توانایی یادگیری زبان کاهش پیدا می کند و هرچه سن بالاتر رود این روند کاهشی سریع تر می باشد.
کودکان و بزرگسالان انگیزه های متفاوتی برای یادگیری زبان دارند

کودکان در سنین پایین انگیزه ای برای یاد گیری زبان ندارند و بیشتر علاقه مند و کنجکاو هستند.
در حالی که بزرگسالان دلایل متفاوتی دارند اعم از آمادگی برای خروج از کشور تحصیل در کشورهای دیگر، یا برای شغلشان نیاز دارند.
آموزش زبان به بزرگسالان:
همه ی ما به اهمیت زبان‌انگلیسی آگاه هستیم، امروزه یادگیری زبان انگلیسی برای همه ضرورت دارد، شما برای سرچ کردن در اینترنت ، استفاده از گوشی تلفن همراه خود، خواندن مطالب ، مهاجرت و یا شغل خود به زبان انگلیسی نیاز دارید.
متدهای آموزش زبان به بزرگسالان:
در آموزش به بزرگسالان توجه داشته باشید که محتوای شما مناسب با سن آنها باشد، ممکن است یک سری مطالب برای بزرگسالان جذابیتی نداشته باشد و مهم است که مطالب مناسب گروه سنی باشد و علاقه مند به صحبت های شما باشند.
شما باید برای آموزش به بزرگسالان مشتاق به نظر برسید.
آنها را در مکالمات شرکت دهید و آنهارا تشویق به سوال پرسیدن کنید، در پایان صحبت های خود بگویید کسی سوال دارد؟
آنها را درگیر موضوعات مورد آموزش کنید سعی کنید با سوالات مختلف از آنهایی که کمتر صحبت میکنند مجبور به بیان نظراتشان کنید. مطمئن شوید همه شانس صحبت کردن را داشته باشند و مهارت های جدید را تمرین و تکرار کنند.
اجازه دهید مخاطب از موضوعات مورد علاقه خود صحبت کند، به انگلیسی صحبت کردن در مورد هر مسئله ای به یادگیری زبان کمک می کند.
لبخند بزنید و کلاس را شاد نگه دارید تا کلاس شما تجربه خوبی برای زبان آموزان شود.
سعی کنید از صحبت به زبان مادری تا حدی که ممکن است جلوگیری کنید و زبان آموزان را تشویق به صحبت به زبان انگلیسی کنید، از آن ها بخواهید حتی با همدیگر هم انگلیسی صحبت کنند این مسئله به یادگیری لغان جدید کمک می کند.
یادگیری بصورت خودآموز:
اگر به صورت خودآموز می خواهید زبان انگلیسی یاد بگیرید شما باید ۴ مهارت اصلی را تقویت کنید، مهارت خواندن ، نوشتن، صحبت کردن
و گوش دادن
مهارت صحبت کردن: میتوانید برای تقویت این مهارت با فردی رو در رو و یا تلفنی صحبت کنید، میتوانید برای فرد یا افرادی سخنرانی کنید و از حالت چهره آنها متوجه شوید که تعاملی صورت گرفته است یا نه.
مهارت نوشتن: برای نوشتن ابتدا لازم است گرامر و قواعد را یاد بگیرید و دامنه لغات شما از اهمین بالایی برخوردار است. برای تقویت این مهارت در مورد مسائل مختلف به انگلیسی بنویسید و نظرات خود را بیان کنید.
مهارت خواندن: باتمرین بسیار و تلفظ درست و شناخت نشانه ها و علامت ها در جملات می توانید این مهارت را تقویت کنید.
مهارت گوش دادن: با گوش دادن به صحبت های مخاطب فیلم و یا آهنگ ، با درک کلمات و اصطلاحات و تمرکز بر صداها و آواها میتوانید این مهارت را تقویت کنید.