مرکز آموزش زبان‌های خارجی نیروانا

آموزشگاه نیروانا

در سال 1394 و با همکاری جمعی از اساتید برجسته و مجرب  تهران و البرز، در کرج تاسیس گردید. در این مدت همواره سعی کرده ایم تا با استفاده از بهترین و به روزترین متدهای آموزشی و همکاری با بهترین و برجسته ترین اساتید کرج و تهران، علاقه مندان به زبان آموزی را در رده های سنی مختلف از کودک تا بزرگسال یاری نماییم و برند نیـــروانا را به عنوان یک آموزشگاه زبان موفق در سطح استان تثبیت نماییم. کلاس های آموزشگاه در دو شیفت صبح و بعد از ظهر فعال می باشد و همانطور که گفته شد شامل تمامی رده های سنی از کودک 3 ساله تا بزرگسالان می باشد. کلاس های زبان انگلیسی، زبان آلمانی و زبان فرانسه بصورت دائم در آموزشگاه نیروانا تشکیل می شوند و کلاس زبان های ترکی استانبولی، زبان روسی و زبان چینی، در صورت درخواست متقاضیان بصورت خصوصی برای ایشان دایر می گردد.

چشم انداز

آموزش زبان انگلیسی به عنوان زبان اول در جهان در تمام کشورها به عنوان یکی از آموزش های پایه و بنیادین از دوران ابتدایی به کودکان آموزش داده می شود. اما در کشور ما به دلایلی این امر چندان جدی گرفته نشده و آموزش زبان انگلیسی در دستور کار مدارس ابتدایی قرار ندارد. و البته مدارس متوسطه که زبان در آن ها آموزش داده می شود نیز از متدهای قدیمی و پرخطا برای آموزش به نوجوانان استفاده می کنند و باعث کج شدن پایه های زبان در آن ها و دلزدگی شان می شوند. به همین دلیل، و از آنجا که بهترین زمان برای یادگیری زبان سنین پایین است، اغلب جامعه ما از آموزش زبان بی بهره مانده اند و از این حیث وضعیت خوبی در جهان نداریم. ما در آموزشگاه نیروانا در پی آنیم که نه تنها جای خالی مدارس را در آموزش زبان های خارجی برای کودکان و محصلین مان پر کنیم، بلکه با استفاده از متدهای جذاب آموزشی بزرگسالان را نیز به یادگیری حداقل یک زبان خارجی ترغیب نماییم، و به این ترتیب گامی در راه ارتقای سطح دانشِ زبان هموطنان خود برداریم.

معنی نیروانا

نیروانا کلمه‌ای در زبان سانسکریت است که در لغت به معنای «به کمال و سلوک رسیدن » است و در آیین بودیسم برای توصیف آنچه در عمق آرامش ذهن (و در نتیجه اکتساب موکشه است) به‌کار می‌رود. بودایی‌ها عقیده دارند هیچ‌کس قادر نیست نیروانا را تشریح کند و نمی‌توان آن را با هیچ شرح و بیانی به کلام درآورد.

بودا، «نیروانا» را به صورت‌های متعددی تعریف کرده‌ است: شادی عظیم، صلح و آرامش، فناناپذیری، بدون شکل و قالب، آن‌سوی زمین، آن‌سوی آب، آن‌سوی آتش، آن‌سوی هوا، آن‌سوی خورشید و ماه، پایان‌ناپذیر و بیکران و همچنین رهایی از درگیری و منیت و ریشه کن کردن حرص و طمع، کینه و دشمنی و فریب و تمام صفات منفی و نازیبا؛ به عبارت دیگر نیروانا پاکی محض و آرامش مطلق است. تعریف امروزی نیروانا بُعدی از زندگانی است که در آن جا هیچ زمان و مکانی وجود ندارد. در ضمن نیروانا به معنی رهایی از خود، کارما و چرخه مرگ و زندگی است.