مرکز آموزش زبان‌های خارجی نیروانا

مرکز آموزش زبان‌های خارجی نیروانا

لوگو نیروانا

آزمون های زبان انگلیسی

به دلیل فراگیر بودن زبان انگلیسی در جهان آزمون های بسیاری برای تعیین سطح زبان انگلیسی افراد سالانه در سطح بین الملل با خصوصیات متفاوت برگزار می شود‌.
تافل و آیلتس جز بهترین آزمون های زبان هستند و افراد بسیاری در این آزمون ها شرکت میکنند. به دلیل اهمیت و فراگیر بودن این دو آزمون ما آن‌ها را در دو مقاله مجزا شرح داده‌ایم که از ستون سمت چپ در دسترس هستند. اما به غیر از این دو آزمون آزمون های دیگری هم در سطح بین الملل برگزار می شود که در این مقاله به آن ها می پردازیم.
آزمون های زبان:
آزمون های بین المللی زبان انگلیسی با هدف سنجش مهارت های شنیدن، نوشتن، خواندن و مکالمه برگزار می شوند.
ارائه مدرک در این آزمون ها مورد تائید دانشگاه ها و موسسات معتبر در جهان مثل کمبریج می باشد. و مدارک عده ای از این آزمون ها اعتبار ۲ ساله دارند و بقیه دائمی می باشند.

آزمون زبان 5668

آزمون های داخلی زبان انگلیسی

آزمون MSRT توسط سازمان امور دانشجویان و زیر نظر وزارت علوم در داخل کشور و شهرهای مختلف برای تحصیل در ایتالیا برگزار می شود.
این آزمون شامل سه بخش شنیداری، گرامر و درک مطلب می باشد و شامل ۱۰۰ سوال است.

آزمون زبان 65r67

آزمون های بین المللی انگلیسی

1. آزمون پت : (PET (preliminary English Test))
یکی از آزمون های انگلیسی بین المللی معتبر می باشد که برای ارزیابی زبان آموزان در سطح متوسط انجام می شود.
این آزمون توانایی درک مطلب، نگارش، صحبت و شنیدن، دستور زبان و واژگان سنجیده می شود.
این آزمون برای ورود به دانشگاه های معتبر آمریکا و انگلیس مورد تائید است.
این آزمون در ایران هم برگزار می شود و متقاضیان زیادی دارد.
درصورتی که در آزمون KET نرمه قابل قبول کسب کنید میتوانید در آزمون PET شرکت کنید.
و این به معنای سطح بالاتر دانش زبان انگلیسی شماست.

2. آزمون کِت : Cambridge English: KEY (KET)
آزمون KET انگلیسی ساده ترین آزمون های کمبریج است. اگر می خواهید بدانید که مطالعات شما به خوبی شروع شده و دانش اولیه ای در زمینه خواندن ، نوشتن ، گفتار و گوش دادن دارید ، این آزمون برای شما مناسب است.
این آزمون دارای سه بخش است: خواندن و نوشتن – 60 دقیقه ، 30 سوال خواندن و دو قسمت نوشتن.
گوش دادن – 25 دقیقه
صحبت کردن – 8-10 دقیقه
آزمون KET دو نسخه دارد:
برای بزرگسالان
و برای مدارس
هر دو نسخه سوالات یکسانی دارند. آزمون KET برای مدارس دارای محتوای مورد علاقه فراگیران در سن مدرسه است. نمره بخشهای خواندن ، نوشتن ، گوش دادن و صحبت کردن هر کدام 25٪ از نمرات را به خود اختصاص می دهند.
شما یک کارنامه نتایج دریافت میکنید. اگر عملکرد شما بین سطح B1 و A1 باشد ، یک گواهینامه نیز دریافت خواهید کرد.
قبولی در این آزمون به این معناست که شما در سفرهایی که دارید به کشورهای مختلف توانایی صحبت کردن و برقراری ارتباط را دارید.

آزمون زبان 687g

3. آزمون پیرسون : (Pearson (PTE Academic))
یک آزمون زبان انگلیسی دانشگاهی مبتنی بر رایانه است که برای انگلیسی زبانان غیر بومی که مایل به تحصیل در خارج از کشور هستند مناسب است.‌این آزمون خواندن ، نوشتن ، گوش دادن و صحبت کردن را آزمایش می کند.
سوالات اغلب 2 مهارت را با هم آزمایش می کنند ، مانند گوش دادن و خواندن و یا خواندن و صحبت کردن. کل این آزمون در یک جلسه و به مدت 3 ساعت و در یک محیط آزمایشی امن پشت کامپیوتر انجام می شود. قسمت گفتاری امتحان در رایانه انجام می شود. صدای شما ضبط شده و برای علامت گذاری ارسال می شود. یکی از مزایای این آزمون این است که خیلی سریع حدود (۵ روز) به نتیجه می رسید.
هزینه این آزمون بسته به کشور متفاوت است اما در محدوده 150 تا 210 دلار است.

4. تست زبان انگلیسی پسورد : (Password English Language Test)
آزمون زبان انگلیسی پسورد توسط تعداد زیادی از دانشگاه های انگلستان، از جمله دانشگاه وست مینستر ، دانشگاه بیرمنگام و دانشگاه لینکلن پذیرفته شده است. به طور کلی این آزمون فقط برای دانشجویانی در دسترس است که از طرف دانشگاه مورد نظر به صورت مشروط پیشنهاد شده اند و کاملاً آنلاین برگزار می شود.

5. آزمون دولینگو : (Duolingo)
در حال حاضر تعداد زیادی از دانشگاه های انگلستان آزمون دولینگو را قبول می کنند، از جمله دانشگاه کالج لندن، SOAS و دانشگاه ساسکس. برخلاف آزمون آیلتس ، این آزمون نیازی به رزرو قبلی ندارد و فقط در کمتر از یک ساعت آن را تکمیل کرده و ارسال می کنید. و ظرف ۲۴ ساعت تأیید می شوند.

6. آزمون TOEIC (Test of English for International Communication) TOEIC 
آزمون انگلیسی برای ارتباطات بین المللی (TOEIC) یک آزمون استاندارد بین المللی مهارت زبان انگلیسی برای افراد غیر بومی است. این آزمون عمداً برای سنجش مهارت های روزمره انگلیسی افرادی که در یک محیط بین المللی کار می کنند ، طراحی شده است. اشکال مختلفی از این آزمون وجود دارد: آزمون شنیدن و خواندن، شامل دو آزمون درجه بندی شده از فعالیتهای ارزیابی درک مطلب می باشد. همچنین آزمونهای گفتاری و نوشتاری وجود دارد. آزمون گفتاری TOEIC شامل بخش های تلفظ ، لحن و استرس، واژگان، دستور زبان، انسجام، ارتباط مطالب و کامل بودن محتوا را ارزیابی می کند.
آزمون نوشتاری TOEIC Writing شامل گرامر ، ارتباط جملات با تصاویر ، کیفیت و تنوع جملات ، واژگان ، سازماندهی می باشد.
در هر دو ارزیابی مقیاس نمره از ۰ تا ۲۰۰ می باشد.